Kereső
Bejelentkezés
Kapcsolat
![]() |
A criterion for the simplicity of finite Moore automata |
Tartalom: | http://cyber.bibl.u-szeged.hu/index.php/actcybern/article/view/3408 |
---|---|
Archívum: | Acta Cybernetica |
Gyűjtemény: | Regular articles |
Cím: |
A criterion for the simplicity of finite Moore automata
|
Létrehozó: |
Ádám, András
|
Kiadó: |
University of Szeged, Institute of Informatics
|
Dátum: |
1992-01-01
|
Nyelv: |
angol
|
Típus: |
info:eu-repo/semantics/article
info:eu-repo/semantics/publishedVersion
|
Formátum: |
application/pdf
|
Azonosító: | |
Forrás: |
Acta Cybernetica; Vol 10 No 4 (1992); 221-236
0324-721X
|
Kapcsolat: |